• Index
  •  » Sport
  •  » PES 2009... wielkie rozczarowanie!!!

#1 2008-12-22 16:23:13

wojtas_magic

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-23
Posty: 644
Punktów :   

PES 2009... wielkie rozczarowanie!!!

Ostatnio postanowiłem pograć w najnowszego PES'a czyli 2009. Na sam początek powiem jedno słowo opisujące tą gre... ŻENADA!

Oki zacznę od początku...
Gdy włączamy gre pierwsza rzecz rzucająca się w oczy to ciekawie przygotowane pod względem graficznym menu. Choć prawdę mówiąc można było się spodziewać podobnego wyglądu co w wersji poprzedniej.
Jednym z nielicznym plusów jest wiele trybów gry.
Przejdźmy do samej symulacji...
Po pierwsze: Silnik graficzny ten sam co wcześniej. Oczywiście troszke ulepszony ale nic specjalnego. Tu muszę dodać z premedytacją iż FIFA 09 grafike ma sto razy lepszą!!! W fife widać wiele szczegółów (ładnie odwzorowani piłkarze, trójwymiarowa trawa itp...). Ja grając pierwszy mecz w pesie 2009 Man Und pekałem ze śmieczu jak zobaczyłem Teveza ... hehe... wogóle nie podobny Całkowicie część piłkarzy została zniekształcona! Tak na prawdę to KONAMI przyłożyło się jedynie to PARU zawodników, bo już ci mniej sławni to nawet kolor włosów mają inny hehe...
Druga sprawa: Piłkarze biegają jak obłąkani po boisku! Została z deka poprawiona symulacja samej piłki która ładnie się porusza i realistycznie "reaguje" na odbicia, przejecia i strzały...
Po trzecie: To co najgorsze... Gra sobie, podaję do napastnika i klikam "D" (strzał)... patrze że niereaguje... klikam drugi i trzeci raz... a on nadal nic, oczywiste jest że piłka przeszła w posiadanie rywali. Trudno pomyślałem że to może komp albo kalwierka mi się coś przycięła. Ale grając mecz szybko zorientowałem się, że gra jest po prostu niemożliwa. Reakcje piłkarzy są tak bardzo opóźnione, że gra w pewnym stopniu staje się niemożliwa!
Jednym słowem gra jest bardzo słaba!!!
Nie wspomniałem jeszcze o składach, które są bardziej przestarzałe jak w FIFIE 09!!! Wogóle nie aktualne składysą bardzo denerwujące! I w tym kontekście KONAMI znów skoncentrowało sie na najsłynniejszych zespołach, choć nawet tam są uchybienia. W mniej znanych to całkowite dno. Przykładem może być nawet sama reprezentacja Polski, na którą z ciekawości zerknąłem... Zgadnijcie co? Śmiech na sali oczywiście!!! hehehe To także wielki minus tej gry.
Z tum minusem wiąże się kolejny... Już w standardzie mówiąc po raz kolejny konami skupiło sie jednynie na najsłynniejszych ligach... Od razu dodajmy że na dużą częśc nie ma licencji! Tu znowu przewyższa FIFA 09, gdyż w niej jest naprawdę jak na gre to ogromna ilość drużyn i lig. Fifa w przeciwieństwie do Pesa ma wszystko dokładniejsze i dlatego uważam iż jest dużo lepsza!
Szczerze mówiąc to po w miare fajnym pesie 8 spodziewałem sie czegoś naprawde powalającego a tu jedynie kolejna cheć zbicia kasy. Wiadome jest że każdą gre sie robi dla zarobku, ale konami myśli że będzie cały czas jedno i to samo wydawac z minimalnymi ulepszeniami, a gracze sie będa jarac! To się tym razem troche przliczyli, gdyż czytając po różnych serwisach co piszą forumowicze to bardzo dużo graczy porzuciło pesa. I wcale się im nie dziwie gdyż jest to gra-ściema. To jest cała prawda o "pesiku".
Jeszcze chciałem napisać, iż z opinii graczy wynika, że gra w sieci, multiplayer jest całkowicie niemożliwa. Ja osobiście nie grałem w tym trybie dlatego komentował tego nie będe a przytaczam jedynie ich komentarze.

Tak więc podsumowując PES 2009 jest bardzo słabą grą i w poruwnaniu z FIFĄ 09 to FIFA jak już wspomniałem jest sto razy lepsza!!!

Offline

 

#2 2008-12-22 16:44:33

bambus

Moderator

413378
Call me!
Skąd: Piwniczna
Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 264
Punktów :   
WWW

Re: PES 2009... wielkie rozczarowanie!!!

Ale ty gadasz głupoty ty lepiej sie nie odzywaj bo mnie tym naprawde wkuzyłes przyzwyczajiłes sie do fify i dlatego,,,,,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jak mam sie tak wkuzac jak wchodze na to forum to wole nie wchodzic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#3 2008-12-22 16:56:23

bambus

Moderator

413378
Call me!
Skąd: Piwniczna
Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 264
Punktów :   
WWW

Re: PES 2009... wielkie rozczarowanie!!!

kazdy ma inna opinie ale kazdy ma je dla siebie i ty tez sobie ja zostaw dla siebie ale nie komentuj to na jakis forach itd
!!!!!

Offline

 

#4 2008-12-22 17:58:34

Polak

Moderator

489527
Skąd: Piwniczna * Łomnickie 16
Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 647
Punktów :   
WWW

Re: PES 2009... wielkie rozczarowanie!!!

Tylko i wyłącznie z faktu że mam stalowe nerwy nie będe tu przeklinał!!!! Ten wątek to totalne dno i szkoda tego nawet komentować!!! FIFA to jest śmierdzące gówno i rzygać mi się chce  gdy o niej coś słysze Bambus dobrze powiedział że z patchem gra wygląda 10000000 razy lepiej a nie w syfnej werski podstawowej. A my gramy u Panczyka już w Pesika 9 z  półtorej miesiąca i gra jest niesamowita, 999999999999999999999 razy lepsza od tego gówna czyli Fify ( zniesmaczony) A że ci goście nie chcą szczelić to masz wine procesora bo żeby gra działała satysfakcująco trzeba  mieć lepszy procesor niż 2.8 GHz. Z takich herezji jakie są zapisane w tym wątku ja moge się tylko śmiać i komunikat dla tych co nie widzieli jeszcze PES-a 9: Nie słuchajcie nawet tych skopconych głupot bo to same herezje i idzie się z tego tylko śmiać do upadłego A nie wiem co ci Wojtek do bani strzeliło żeby takie głupoty pisać i miałem tu tak nakląć że by niektórym gały wyszły ale nie zrobiłem tego tylko dlatego że to jest forum niby klasowe.
A tak to totalna porażka ten wątek i pomyliłes chyba PES-a z Fifą Przyjedź do nas ciupnij se w niego u Bambusa a będziesz żałował tego co tu napisałeś i publicznie się do tego pzryznasz ;(

Offline

 

#5 2008-12-22 18:01:30

Polak

Moderator

489527
Skąd: Piwniczna * Łomnickie 16
Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 647
Punktów :   
WWW

Re: PES 2009... wielkie rozczarowanie!!!

A co do twarzy to w PES-ie jest tak jakby się oglądało mecz na żywo a w Fifie to RVN wygląda jak Mietek Żul i szkoda o tym gadać. I jak mam takie głupoty czytać to wole też opuścić to forum ;( I żenadą jest ten wątek a nie PES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

 

#6 2008-12-22 22:47:50

wojtas_magic

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-23
Posty: 644
Punktów :   

Re: PES 2009... wielkie rozczarowanie!!!

Panie bambus: Każdy opinie ma dla siebie, ale fora są od tego żeby ją wyrażać i każdy może mówić i pisać co chce!!!

A jeśli chodzi o Polaka to powiem tak...:
PES jako taki jest fajny, ale nie 2009!!! Mi do gustu przypadł 2005 i 2008. Jak dla mnie to dwie najlepsze wersje!
I to co powiedział bambus, że przyzwyczaiłem sie do fify powinien inaczej sformułować: Że wy tak jesteście zapatrzeni w "pesika" że poza nim niczego innego nie widzicie! Ja oceniam gry obiektywnie i to co jest białe to mówie że jest białe, a jak jest czarne to gadam że czarne, dlatego uważam iż moja ocena jest naprawde realna i na faktach
A jeśli o te twarze chodzi to Polak nie masz sie co kłócić bo grafa jest naprawde kiepska... i nie chodzi tu o to, że na moim sękaczu tak wygląda, ale ogólnie Bo musisz polak wiedziec że nie każdy ma takiego kompa jak ty... wiadomo że ty masz najlepszego, ale to nie znaczy że masz zawsze racje!!! A co do tego to grałem w pesa 2009 nie tylko na moim kompie ale także na kumpla który ma grafe 1 GB i 3-rdzeniowy procek i grafa jest i tak kiepska! Bo jak ktoś się troche interesuje np kartami graficznymi to wie że obojętnie na jakim kompie by póścił tą giere to powinna działać "proporcjonalnie" do jego wymagań! Np jak w kompie jest karta 256 a gra potrzebuje tyle samo to poiwnna byc gitara... ale ta gra pójdzie w 99% na 128 mb i system graficzny bedzie taki sam, jedynie sie zmieni "ogólne wrażenie"... ciężko to zrozumiec wiec wam sie nie dziwie... ale może skapujecie o co chodzi...
A ja nie jestem zapatrzony w fife, bo wewczesniejszych wydaniach popierałem pes gdyz był fajny, ale teraz to totalne DNO!!! I to nie ja jedynie tak sądze, a naprawde spora ilosc internautów... Wiadomo że nie każdemu przypadnie do gustu każda gra, ale część ludzi grających do tej pory w pesa naprawde przyznała, że ta wersja jest słaba!!! Wystarczy poczytać ich opinie!
We wcześniejszych konfrontacjach różnie bywało... ja powiem szczerze tak...:
FIFA 2005         <<<          PES 2005       -          zdecydowanie PES!!!
FIFA 2006         ===          PES 2006       -          obie były bardzo bardzo słabe!!!
FIFA 2008         <<<          PES 2008       -          tutaj PES był lepszy i to bezwzględnie!!!
FIFA 2009         >>>          PES 2009       -          Tutaj natomiast według mnie to pes wypadł cieniutko, a fifa całkiem nieźle

Jak widać z powyższego "zestawienia" wcale nie jestem zapatrzony w fife, gdyż do pojawienia sie FIFY 09 grałem praktycznie cały czas w serie PES... natomiast jak pojawiła się FIFA 09 to zacząłem w nią grać.... nie mówie że ona jest idealna bo zawiera także sporo błędów i bugów, ale jest napewno lepsza od pesa 2009!!!
A co do patcha to miałem trzy wgrane i nadal to samo... jedynie dodaje oryginalne nazwy klubów i dodaje małowidoczne poprawki... konami nawet nie stać żeby licencje wykupic...

P.S.: Chciałem jeszcze powiedzieć słówko do bambusa: Ty nie fikaj, tylko pisz normalnie... stawiasz sie nie wiadomo o co i ani żadnych argumentów ani nic nie napiszesz tylko dymisz od razu!!! Polak przynajmniej swoje racje przedstawił i napisał cos ciekawego tak jak on uważa, a ty jak byś z kosmosu spadł i fochy stawiasz... spokoju troche i kultury... nie wszystkim podoba sie to co tobie!!! I nie wszyscy będą cie słuchac bo ty bambus jestes Wypij se herbatki z melisa to sie od razu uspokoisz a potem napisz dlaczego pes jest według ciebie lepszy od fify a napewno sie doagdamy hehe...

A tak przy okazji to ciesze sie że mi sie udało was zmotywowac do pisania czegos na forum bo sie tu nudno zaczynało robić

Pozdro i szacun!!!

Offline

 

#7 2008-12-22 23:20:22

bambus

Moderator

413378
Call me!
Skąd: Piwniczna
Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 264
Punktów :   
WWW

Re: PES 2009... wielkie rozczarowanie!!!

a po drugie to ja nie szczelam fochy tylko mnie zdenerwowałeś tymi idjotycznymi komentarzami <<<<a i powiedz mi jedno czy fifa 09 zmieniła sie wogóle bo jak ja włącze <mecz> to  podobna jest do 06 i 07 tylko grafika sie zmieniła i szata graficzna ....... w pesie jak grasz to murawa jest realna A nie jak w fifie wygląda jak by ja namalowali albo grali na jakims parkiecie który jest pomalowany na zielone kolory w pesie09 nie daja za odebranie piłki żółtej kartki tak jak w fifie jak grałem u kuzyna bo mi szkoda miejsca,,,, i jak ty mozesz móic ze pes 08 jest gorszy od 09 w 08 na powtórkach to prawie nie dotykają podłoza i biegaja jak kukły to chyba było przygotowanie do 09 albo zrobili ja tak zeby sobie pograli w 08 przed 09....  i konami widac ze stara sie o jak najlepsza szate graficzna w meczu... przyznam ze brakuje lig i licencji ale to nie przeszkadza przeciesz sa patch ze wszystkim>>>>>>>>>>                 



i na przyszłosc nie musisz mnie obrazac i gadac cos ze ja bez sensu pisze a co cie to kur obchodzi wolne forum i kraj >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Offline

 

#8 2008-12-23 10:37:15

wojtas_magic

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-23
Posty: 644
Punktów :   

Re: PES 2009... wielkie rozczarowanie!!!

bambus nikt cie nie obraza!!! Ty sam sobie zaprzeczasz!!! Pierwsze to TY mi napisałes zebym swoje komentarze zostawił dla siebie, a teraz piszesz co innego!!! Pomysl troche... A że jest to wolne forum to każdy może wyrazac swoje opinie... Moja opinia jest jaka jest... napisałem co uwazam i nie ma sie o co kłócić... Przeciez skoro ja twierdze że fifa 09 jest lepsza od pesa 09 to widocznie tak jest hehe.... każdy gra w  to co lubi ... A mógłbyś mi jeszcze odpowiedziec na jedno pytanie: O co ci sie rozchodzi??? Bo niewiem... Ja napisałem kulturalnie o pesie 2009 to co uważamm i co mi sie niepodoba a ty tu nagle zaczynasz awanture... ALE O CO??? hehe

A co do gry to nie wiem o co ci chodziło mówiąc : "...tylko grafika sie zmieniła i szata graficzna..."??? Jak można rozróżniać pojęcie grafiki od szaty graficznej??? Jak to jedno i to samo... A w fife 09 widocznie nie grales skoro mówisz że murawa jest słaba bo jest 3d... A w pesie to wszystko wygląda jak z plasteliny... zero realizmu!!! Goście sztywni!!!
Fifa 08 przyznałem że była cienka, ale 09 jest dużo lepsza i wiele sie zmienilo!!! Wiadomo że seria fify tak samo jak seria pesa zawsze będą sie opierac na poprzedniczkach!!! Dlatego każda kolejna werjsa tak samo z fify jak i z pesa bedzie miala cos z wczesniejszej wersji!!! Bo jak bys nie wiedzial to żadna firma nie wywali do kosza tego co robila do tej pory i zacznie robic od podstaw kolejna gre, tylko bedzie sie opierac na "fundamentach" poprzednich gier.... Sęk tkwi tylko w tym jak bardzo gra będzie ulepszona i jak zespół przyłoży się do pracy.  W fifie np jak sie goscia sfauluje to widac jak sie przewraca i "takie naturalne ruchy ma" a nie jak w pesie że sie mu wslizgiem wjedzie a on tak idealnie upada, albo sie przewraca... 

pozdro

Offline

 

#9 2008-12-23 10:39:46

Polak

Moderator

489527
Skąd: Piwniczna * Łomnickie 16
Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 647
Punktów :   
WWW

Re: PES 2009... wielkie rozczarowanie!!!

To że EA Sports ma w ciul hajsu i ją stac na tyle lig i wszystkiego żeby to gówno jakim jest fifa urozmaicic przynajmniej o troche bo sama symulacja meczyku jest do dupy. Jakby KONAMI mialo tyle kasy co EA to by taka kopaną zrobili żeby ci gały wyszły!!! Że idioci inni internauci gadają głupoty o PES-iku 9 to nie musisz za nimi tego powtarzac bo to same herezje!!! FIFA jest grą dla tych co nie znają się na piłce bo jak można nazwac takie sprawy jak np to 90 minuta trwa jak jedna całą połowa meczu, piłkarze wyglądają jak chorzy na psychike psychopaci. Popatrz se na Raula i Del Piero w PES 9 a w tej zrytej Fifie 9   I popieram  Bambusa że fifa się tyle zmieniła od np 2005 tyle że się grafika polepszyła sie!!! I ja nie mam najlepszego kompa ty masz najlepszego!!! PES zawsze bedzie lepszy a Fifa moze mu co najwyzej l... zrobic PES !!!

Offline

 

#10 2008-12-23 10:47:27

wojtas_magic

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-23
Posty: 644
Punktów :   

Re: PES 2009... wielkie rozczarowanie!!!

Jak dla mnie to polepszenie grafiki to jest dużo!!! A sokoro tyle ludzi po forach pisze że pes 2009 wypadł słabo to cos w tym jest!!!  Herezje to widzocznie nie sa ... zreszta co tu gadac wy gracie w pesa 09 a ja w fife 09... może jak pes 10 lepszy bedzie to pewnie sie znowu na pesa przezuce jak na razie nie gram w obie formata miałem i musze sie pozbierac troche gram w Sid Meire's Pirates... spoko giera polecam!!!

Offline

 

#11 2008-12-24 10:03:12

Polak

Moderator

489527
Skąd: Piwniczna * Łomnickie 16
Zarejestrowany: 2008-11-24
Posty: 647
Punktów :   
WWW

Re: PES 2009... wielkie rozczarowanie!!!

PES najlepszy!!!!!!!

Offline

 
  • Index
  •  » Sport
  •  » PES 2009... wielkie rozczarowanie!!!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kosmetologia.pun.pl www.etikrakow.pun.pl www.kaczyniaki.pun.pl www.wsti.pun.pl www.zizklan.pun.pl